• Zima zawitała do Marillevy ! 14 listopada 2019

  Tym razem nie musieliśmy   czekać do ostatniej chwili na śnieg w  Marillevie.   Po kilkudniowych opadach śniegu trasy zjazdowe   są już gotowe na przyjęcie pierwszych narciarzy. Aby się o tym przekonać wystarczy nacisnąć tutaj      Co prawda oficjalne otwarcie sezonu zaplanowano na 5 grudnia,  ale już w weekendy 16-17  oraz 23-24 listopada będą otwarte niektóre wyciągi w Madonnie.

   


   

 • II rata – Marilleva ! 5 listopada 2019

  Zbliża się termin wpłaty drugiej raty na wyjazd do Marillevy – 15 listopada. Prosimy o terminowe przelewy. Osoby wpłacające gotówkę będą miały okazję to zrobić podczas  tradycyjnego spotkania  na rozpoczęcie sezonu narciarskiego – 8  i 9 listopada.  Serdecznie zapraszamy. Przypominamy Państwu o tym, gdyż z powodu wyjazdu  Kuba,Meksyk  w terminie 19.11 – 6.12.2019  Biuro będzie pracować w ograniczonym zakresie.


   

 • Inauguracja sezonu narciarskiego 2019/2020 18 września 2019

  Tak, drodzy Państwo to już dwudziesty czwarty raz zapraszamy Państwa  na rozpoczęcie nowego sezonu narciarskiego. Zebrania , które początkowo miały charakter informacyjny z biegiem lat stały się okazją  do  przyjacielskich spotkań naszych narciarzy.  Jak zwykle przy lampce wina powspominamy dawne  wyjazdy i  odnowimy stare znajomości. Zapraszamy więc serdecznie do siedziby naszego Biura wszystkich narciarzy w piątek 8 listopada  lub sobotę 9 listopada od godz. 18.00.


   

 • Zapisy na narty “lawinowe” 18 sierpnia 2019

  Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu.  W dniu 19 lipca zamknęliśmy listę  uczestników do Marillevy /108 osób/.  Na dzień dzisiejszy  lista chętnych wraz z rezerwą wzrosła do 157 osób.   Również Paganella 3 oraz Zell am Ziler 1 są już prawie zapełnione.  Dlatego bardzo prosimy wszystkie osoby, które są na listach podstawowych o wpłatę zaliczek oraz przesłanie Umowy-Zgłoszenia do dnia 30 września 2019.  Po tym terminie przyjmiemy osoby czekające w rezerwie.


   

 • Oferta zimowa – tym razem wcześniej… 4 lipca 2019

  Jeszcze na dobre nie zaczęliśmy wakacji letnich, a już wytrawni narciarze myślą o zimie i zgłaszają swoje uczestnictwo w naszych wyjazdach. Bardzo nas to cieszy. Przyspieszamy więc  publikację naszej oferty.
  W tym roku proponujemy Cervinię zamiast Campitello, ferie w Fai della Paganella rozpoczynamy już 10 stycznia, natomiast Zell i Marilleva bez większych zmian.
  Dołożyliśmy starań, aby ceny nie odbiegały zbytnio od ubiegłorocznych. Nadal obowiązuje upust 50 zł dla osób które uczestniczyły w naszych imprezach więcej niż 5 razy. A jak wykazują statystyki stanowią one ok. 80 procent wyjeżdżających. A oto nasza oferta.


   

 • Wesołych Świąt Wielkanocnych !!! 15 kwietnia 2019

  Drodzy Państwo,  ależ ten czas biegnie szybko …  Po sezonie zimowym zostały już tylko wspomnienia , a wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkiejnocy. Przesyłamy więc Państwu najserdeczniejsze życzenia Wesołych Świąt.  Dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i mokrego poniedziałku!

   


 • Gratulacje !!! 27 marca 2019

  Z prawdziwą przyjemnością odnotowujemy ten znamienny fakt.  Dziękujemy Ci Romku !!!

   


   

 • Filmy z Paganelli i Campitello 11 marca 2019
 • Wyjazd do Campitello w dniu 1 marca 2019 26 lutego 2019

  Przypominamy Państwu,  że   w tym roku wyjazd  do Campitello  wyznaczony jest na godz. 18.00.    Autokar będzie podstawiony  na parkingu ECS-u w Gdańsku o godz.17.15.


   

 • E-Book do odebrania ! 2 stycznia 2019

  W autokarze wracającym  w niedzielę  z Marillevy do Gdańska pozostawiono czytnik Kindle. Jest do odebrania w Biurze.


   

 • Wesołych Świąt ! 13 grudnia 2018
 • Tak, to już w piątek wyjeżdżamy do Marillevy ! 12 grudnia 2018

  Prosimy wszystkich narciarzy o  ograniczenie   w miarę możliwości wielkości swoich bagaży.                                Zalecamy miękkie torby podróżne, a nie sztywne wielkie walizki lotnicze. Mimo,że pozostawiamy zawsze kilka miejsc wolnych w autokarze, są problemy z załadowaniem wszystkich bagaży.  Stąd nasza prośba o zdrowy rozsądek ….


   

 • Wyjazd do Marillevy – godz.18.00 ! 6 grudnia 2018

  W tym roku  wyjazd do Marillevy odbędzie się z Placu Solidarności przy ECS w Gdańsku o godz.18.00.      Autokary będą podstawione na 50 minut przed wyjazdem. Gdynianie mają możliwość wsiadania na stacji Lukoil / ul.Morska 290/ o godz. 18.35 i prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tego faktu. Przypominamy również, że osoby zakwaterowane w apartamentach Superior w Pradalago nie muszą zabierać ze sobą bielizny pościelowej.


   

 • Śnieg w Marillevie ! 24 listopada 2018

  Narciarze wyjeżdżający do Marillevy mogą spać spokojnie.  Zima już w pełni zawitała do Val di Sole.  Oficjalne otwarcie  sezonu oraz uruchomienie wyciągów  planowane jest na sobotę 1 grudnia.  Aktualną sytuacje pogodową można oglądać na kamerkach tutaj.

  Przypominamy, że w tym roku wyjazd do Marillevy sprzed ECS  jest o godz. 18.00 !   /a nie jak w latach poprzednich o 17.00/.


   

 • 30 000 Euro zamiast 10 000 Euro 16 listopada 2018

  Na taką kwotę  od kosztów leczenia zagranicą  ubezpieczeni będą  wszyscy  uczestnicy naszych wyjazdów narciarskich !                           Reasumując –   ubezpieczenie w sezonie 2018/2019  w T.U.Signal Iduna,  pakiet Narciarski Bezpieczne Podróże  obejmuje :  koszty leczenia za granicą /KL/ –  do 30.000 Euro , w tym 6.000 Euro  na akcję ratowniczą,  odpowiedzialność cywilna  /OC/ –  30.000 Euro,   następstwa nieszczęśliwych wypadków /NNW/ – 15.000 PLN. Ubezpieczeniu podlega również bagaż podróżny /BP / do kwoty 1000 PLN.

  Ubezpieczenie narciarskie jest wkalkulowane w cenę imprezy  zimowej, która nie ulega podwyższeniu.

  Szczegółowe informator Signal Iduny  tutaj  lub w zakładce Dokumenty.


   

 • Tak, to już wkrótce 6 listopada 2018

  spotkamy się na tradycyjnym otwarciu sezonu narciarskiego. Jak zwykle Fantasy Travel   zaprasza do swojej siedziby  wszystkich narciarzy.  Przy lampce odnowimy nasze znajomości  ze stoków i powspominamy stare dzieje. A przecież jest co wspominać, to już nasz dwudziesty drugi sezon narciarski ! Jednocześnie 100-lecie Niepodległości !  Więc jest co świętować. Serdecznie zapraszamy !

  Pamiętajmy :  piątek 9 listopada  lub  sobota 10 listopada od godz. 18.00


   

 • Nowa strona ma już roczek ! 9 października 2018

  Można więc powiedzieć, że strona www.fantasy.gda.pl  jest już dorosła. W ciągu roku staraliśmy się wyeliminować wszelkie usterki i powinna działać bez zarzutu. Jeśli tak nie jest,  prosimy o zgłaszanie ew. błędów. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc.


   

 • Czyżby efekt 500+ ? 3 października 2018

  Przedwczoraj   zamieściliśmy w dziale Egzotyka propozycję wspólnego wypoczynku w Turcji, w maju przyszłego roku  /zobacz/.  Mimo dość odległego terminu  odzew był natychmiastowy.  Wygląda na to, że  będziemy grupą znacznie liczniejszą niż w roku ubiegłym.  Ach, cóż to będzie za zabawa !  Już nie możemy się doczekać …


   

 • Inauguracja sezonu narciarskiego już wkrótce ! ! ! 26 września 2018

  Serdecznie zapraszamy wszystkich narciarzy na tradycyjne spotkanie rozpoczynające sezon zimowy 2018/2019.
  Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa w piątek 9  i w sobotę 10 listopada od godz. 18.00 w siedzibie naszego biura na ul. Drużyn Strzeleckich 34.
  Do zobaczenia !

   


   

 • Wpłaty zaliczek 12 września 2018

  Bardzo prosimy wszystkie osoby, które zapisały się na wyjazdy narciarskie o wpłatę zaliczek oraz przesłanie Umowy-Zgłoszenia do dnia 30 września 2018.  Po tym terminie przyjmiemy osoby czekające w rezerwie.


   

 • Witamy po wakacjach ! 5 września 2018

  Mamy nadzieję, że były to wakacje szczególnie udane, choćby ze względu na wyjątkową pogodę. Niestety są już za nami.
  Choć nie dla wszystkich. Dzisiaj właśnie żegnamy dwudziestoosobową grupę udająca się na egzotyczną wyspę Bali.
  Życzymy im wspaniałych wrażeń!
  A my na miejscu pomału domykamy listy narciarskie. Przy okazji informujemy, że w turnusach feryjnych w Paganelli będzie instruktor narciarski do Państwa dyspozycji. Przypominamy również o wcześniejszym zgłaszaniu osób o szczególnych wymaganiach żywieniowych /dieta wegetariańska, bez laktozy, itp./


   

 • Zapisy na narty w sezonie 2018/19 24 lipca 2018

  Dziękujemy  wszystkim narciarzom, którzy już zgłosili swoje uczestnictwo  w naszych wyjazdach zimowych. Zgłoszenie telefoniczne  lub e-mailowe jest  na razie wystarczające. Z uwagi na odległe terminy wyjazdów nie wymagamy tak wczesnych  wpłat zaliczek.  Prosimy natomiast  o  ich wpłatę  wraz z umową do końca września.  Z reguły listy uczestników zapełniają się w tym okresie i stąd konieczność  ich aktualizacji.  A wpłata zaliczki jest najlepszym potwierdzeniem  narciarskich zamierzeń podjętych w upalne lipcowe wieczory…


   

 • Oferta zimowa już na stronie. 17 lipca 2018

  Wakacje jeszcze w pełni, ale już myślimy o wyjazdach narciarskich. Dzisiaj opublikowaliśmy naszą propozycję na zimę 2018/2019. Mamy nadzieję, że spotka się z Państwa zainteresowaniem.   Jednocześnie dziękujemy wszystkim narciarzom,  którzy nie czekając na  ukazanie się oferty wpisywali się na listę w “ciemno” nie znając nawet dokładnie terminu i ceny.  Cieszy nas również fakt, że zapisują się zarówno małe i duże grupki osób które poznały się na poprzednich wyjazdach.  Tempus fugit !  Doceniajmy te przyjaźnie…


   

 • Turecki urlop już za nami… 14 maja 2018

  Słońce, plaża, wspaniałe towarzystwo, wyśmienite jedzenie i trunki.  Oto przepis na udany urlop.

  Do zobaczenia za rok !


   

 • Jest nas już 351 !!! 18 kwietnia 2018

  Mrówcza praca Agnieszki nad  aktualizacją  ilości członków Fantasy Club dobiegła końca. Okazuje się, że na dzień dzisiejszy  jest już 351 osób , które uczestniczyły w co najmniej 5 imprezach zagranicznych Fantasy Travel. A rekordziści  mogą pochwalić się ponad 40-krotnym uczestnictwem !  Gratulujemy  i oczywiście bardzo dziękujemy. Honorowym członkom Fantasy Club przysługują  szczególne przywileje oraz  rabat finansowy w wys. 50 zł od imprezy.  Uaktualnioną listę  można znaleźć tutaj.


   

   

 • Cały zespół Fantasy Travel życzy Państwu zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie. 29 marca 2018
 • Sezon zimowy zakończony ! Dziękujemy. 22 marca 2018

  Zakończony przed  paroma dniami wyjazd narciarski do Zell am Ziller był ostatnim punktem naszej zimowej oferty. Skorzystało z niej 442 narciarzy. A więc ilość zbliżona do ubiegłorocznej. Ograniczona pojemność naszych autokarów niestety  nie pozwala na bicie rekordów ilościowych. Natomiast zdajemy sobie sprawę, że możemy się wykazać poprawiając jakość naszych usług. Taki sobie wyznaczyliśmy cel,  a ankieta wypełniona przez Państwa bardzo nam w tym pomoże. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę.  Czekamy teraz na słońce i plaże ! Nasze propozycje letnie są już wyprzedane, ale jako agenci innych biur podróży służymy pomocą w wyborze i sprzedaży innych wycieczek. Życzymy wszystkim naszym klientom wspaniałych  wakacji !!!


   

 • Sezon narciarski w pełni !!! 22 lutego 2018

  Za nami już  grudniowy wyjazd do Marillevy / 107 osób/ oraz do Paganelli  / 3 turnusy – 155 osób/.Obecnie niektórzy zbierają siły w Kapsztadzie  / temp. 28 stopni C/, przed marcowymi wyjazdami do Zell am Ziller i Campitello. Jak dotychczas pogoda i śnieg dopisuje.  Oby tak dalej ! Wszystkim uczestnikom wyjazdów życzymy dalszych wspaniałych wrażeń!


   

 • Europejska Karta Usług Zdrowotnych 10 stycznia 2018

  Przypominamy Państwu, że posiadanie karty EKUZ bardzo ułatwia procedury w wypadku wizyty w szpitalu lub w innej jednostce lecznictwa publicznego za granicą. Eliminowane są wtedy jakiekolwiek płatności i biurokratyczne procedury. Kartę EKUZ można wyrobić bezpłatnie, na poczekaniu w Oddziale NFZ.


   

 • Boże Narodzenie 2017 22 grudnia 2017

  Wszystkim naszym przyjaciołom składamy życzenia Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku !   Oby w święta nie zabrakło szczęśliwych  chwil w gronie rodzinnym, a nadchodzący rok przyniósł realizację wszelkich marzeń.   Również tych związanych z dalekimi podróżami.       Życzymy  tego  Państwu z całego serca  – Bogna i Wiesław z całym zespołem Fantasy Travel.


   

 • Otwarcie tras zjazdowych w Marillevie – 2 grudnia 2017 ! 27 listopada 2017

  W tym roku przygotowania do sezonu narciarskiego w Marillevie odbywają się bez niespodzianek. Zaplanowane na sobotę  2 grudnia oficjalne otwarcie zostało potwierdzone. Uruchomione zostaną wyciągi Marillevy i Folgaridy, oczywiście z połączeniem do Madonny di Campiglio i Pinzolo. Panie i Panowie, czas ostrzyć narty!


   

 • Pierwszy śnieg w Marillevie ! 8 listopada 2017

  Oto najnowsze zdjęcie z Marillevy.  Cóż za piękny widok !  Wygląda na to , że tym razem  nie trzeba będzie czekać na śnieg do ostatniej chwili.

   

 • Bali – sprzedane ! 6 listopada 2017

  Informujemy zainteresowanych, że pula miejsc na wycieczkę Bali – Bangkok -Singapur została już rozdysponowana. Nie bez satysfakcji stwierdzamy, że trwało to tylko  kilka dni. Przepraszamy osoby które nie zmieściły się w limicie 20 osób. Ale dziękujemy za zainteresowanie i obiecujemy powtórzyć  tą wycieczkę w kolejnym roku.


   

 • Bali – Już jest!  Trzecia oferta Egzotyki na rok 2018 30 października 2017

  W dniu dzisiejszym przedstawiamy Państwu trzecią, po Kapsztadzie i Japonii, autorską propozycję Filipa na rok 2018.  Indonezyjska wyspa Bali wraz z Bangkokiem i Singapurem w bardzo przystępnej cenie to niewątpliwie przebój sezonu. Po bliższe informacje zapraszamy do działu  Egzotyka


  .

 • Ubezpieczenie OC w cenie 26 października 2017

  Z przyjemnością informujemy, że od bieżącego roku rozszerzyliśmy ubezpieczenie   narciarskie o odpowiedzialność cywilną /OC/.  Nie będzie więc konieczne dodatkowe doubezpieczanie się. Wszyscy uczestnicy wyjazdów narciarskich są ubezpieczeni w następującym zakresie :  koszty leczenia za granicą /KL/ – 10.000 euro , w tym 5.000 euro  na akcję ratowniczą, odpowiedzialność cywilna  /OC/ –  30.000 euro,   następstwa nieszczęśliwych wypadków /NNW/ – 15.000 PLN.   Cena imprez nie ulega podwyższeniu.


   

 • Pomóżmy Andrzejowi 1 października 2017

  Na prośbę naszego kolegi Andrzeja Kunickiego zamieszczamy  ten komunikat:

  Szanowni Koleżanki i Koledzy ze wspólnych wyjazdów narciarskich.
  W sierpniu nasz starszy syn Paweł w wypadku stracił lewą nogę i lewą rękę. Cud, że przeżył. Już podpisał umowę z fundacją Jaśka Meli “Poza Horyzonty”, która opiekuje się osobami po amputacjach, zbiera pieniądze i pomaga w zakupie odpowiednich protez. W przypadku Pawła będzie to proteza lewej nogi. I Paweł i my wierzymy, że po okresie rehabilitacji i nauki korzystania z takiej protezy, odzyska on w znacznej mierze samodzielność poruszania się.  Na stronie Fundacji pojawiło się zdjęcie Pawła i link do informacji o nim.  Są tam również informacje o możliwych formach pomocy.  Dla ułatwienia podaję dwa linki:

  Będziemy wdzięczni za każdą formę pomocy. Również za rozpowszechnienie tej informacji.
  Andrzej Kunicki


   

 • Zaproszenie na inaugurację sezonu narciarskiego 2017/2018 29 września 2017

  Już po raz dwudziesty drugi  Biuro Podróży “Fantasy Travel” proponuje swoją ofertę zimową i serdecznie zaprasza na inaugurację sezonu narciarskiego, która tradycyjnie będzie miała miejsce w siedzibie Biura w dniach 3 i 4 listopada 2017 od godziny 18:00.

  Do zobaczenia!


   

 • Egzotyka w rewelacyjnej cenie ! 23 września 2017

  Jak już zapewne Państwo zauważyli, w dziale  EGZOTYKA przedstawiliśmy dwie z trzech naszych autorskich propozycji  na rok 2018.  Lutowy Kapsztad jest już sprzedany, natomiast na  majową Japonię są jeszcze wolne miejsca. Trzecia oferta ukaże się wkrótce.  Program wszystkich tych trzech wycieczek jest bardzo bogaty,  pobyty dłuższe a ceny zdecydowanie niższe niż w innych biurach podróży.

  Liczymy  więc na Państwa zainteresowanie.

 • Bez umowy ani rusz … 22 września 2017

  Drodzy Państwo,

  pod koniec ub. roku nałożono na Biura Podróży obowiązek wpłacania składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Składka jest odprowadzana od każdego uczestnika na podstawie Umowy-Zgłoszenia. Stąd wynikła bezwzględna konieczność składania przez Państwa wypełnionego formularza oraz automatyczna wpłata zaliczki.
  Nasze, dość liberalne podejście w tej kwestii, głównie wobec naszych wieloletnich klientów niestety musi ulec zmianie. Za co Państwa serdecznie przepraszamy.


   

 • Witamy na nowej stronie! 14 września 2017

  Z wielką przyjemnością uruchamiamy naszą nową stronę internetową. Dla Państwa wygody uprościliśmy ją, zrezygnowaliśmy z wyszukiwarki, również  zmieniliśmy logo. Poprzednia strona była z nami przez 7 lat. Mamy nadzieję, że do obecnej będziecie Państwo jeszcze chętniej  zaglądać.

 • Spotkanie powakacyjne Fantasy Club 19 lipca 2017

  Na zakończenie wakacji postanowiliśmy zaprosić  najaktywniejszych członków Fantasy Club na spotkanie przy lampce wina.  Zaproszenie wszystkich członków niestety nie było możliwe  / jest już ponad 310  osób które uczestniczyły  w minimum 5 naszych imprezach/.  Stąd postanowiliśmy wysłać zaproszenia do osób które uczestniczyły minimum 14 razy. Mamy nadzieję, że wybaczycie nam Państwo to “drastyczne” posunięcie…   Przy okazji szczególnie dziękujemy  naszym rekordzistom, którzy zaufali nam około 40 razy !

 • Wyjazd do Cervinii o godz. 14.00 15 lutego 2017

  Odjazd autokaru do Cervinii w piątek 24.03.2017 został przyspieszony o godzinę tj. na godz. 14.00.  sprzed ECS.
  Uczestników z Gdyni  zabieramy o 14.30 na stacji Lukoil na początku Rumi.   
  Do zobaczenia !

 • Europejska Karta Ubezpieczeń Zdrowotnych 3 stycznia 2017

  Przypominamy Państwu, że posiadanie  karty EKUZ  bardzo ułatwia procedury w wypadku wizyty w szpitalu lub w innej jednostce lecznictwa publicznego za granicą. Eliminowane są wtedy jakiekolwiek płatności i  biurokratyczne  procedury. Kartę EKUZ można wyrobić bezpłatnie, na poczekaniu w Oddziale ZUS.


   

 • Wyższe ubezpieczenie 2 stycznia 2017

  W roku 2017  rozszerzamy ubezpieczenie   narciarskie o odpowiedzialność cywilną /OC/.
  Tak więc wszyscy uczestnicy wyjazdów narciarskich będą ubezpieczeni w następującym zakresie :  koszty leczenia za granicą /KL/ – 10.000 euro , w tym 5.000 euro  na akcję ratowniczą, odpowiedzialność cywilna  /OC/ –  30.000 euro,   następstwa nieszczęśliwych wypadków /NNW/ – 15.000 PLN.


 • Oferta narciarska na zimę 2016/2017 15 września 2016

  Drodzy Państwo,
  z uwagi na to, że po ukazaniu się w połowie lipca naszej oferty zimowej   większość została już zarezerwowana przez Państwa, postanowiliśmy tym razem odstąpić od wysyłania ofert tradycyjną drogą pocztową.  Od dwudziestu lat regułą naszego Biura była wysyłka we wrześniu ofert narciarskich do Państwa domów. Z każdym rokiem jednak ta forma kontaktu traciła na aktualności. Wygląda na to, że internet zwyciężył.
  Na dzień dzisiejszy mamy jeszcze miejsca na drugi autokar do Marillevy oraz do Cervinii…
  Jak zwykle zapraszamy Państwa na spotkanie inaugurujące sezon zimowy w dniu 4 i 5 listopada 2016.


 • Miejsce wyjazdu: Plac Solidarności 7 stycznia 2016

  Przypominamy Państwu, że wyjazdy na narty odbywają się z parkingu  Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, obok pomnika Trzech Krzyży.  Znajduje się tam wygodny parking zarówno dla autokarów, jak i samochodów osobowych. Autokary podstawiane są 40 minut przed wyznaczoną godziną odjazdu.